Search

دفتر فروش مرکزی

031-55445323

همبرگر مخصوص و روغن کنجد

همبرگر مخصوص و خانگی با روغن کنجد شکرریز


یک غذای آسان و ویژه برای  شما عزیزان

گوشت چرخ کرده با چربی 20 درصد 500 گرم .  آرد سوخاری مقدار لازم.تخم مرغ 1 عدد .  پیاز 1 عدد .  سیر 2 عدد . نمک و فلفل به مقدار لازم.#روغن_کنجد پنج قاشق غذا خوری
طرز تهیه : ابتدا گوشت را خوب پهن کنید سپس تخم مرغ ، سیر و پیاز ( ریز رنده کنید و اب ان را بگیرید ) و نمک و فلفل را در مرکز گوشت پهن شده بریزید و اطراف گوشت را به طرف مرکز جمع کنید و شروع به ورز دادن گوشت نمائید.
گوشت را با دستان خود ورز دهید تا بافت بهتری داشته باشید ، تا جایی ورز دهید که احساس کنید مواد بخوبی با یکدیگر ترکیب شده اند ، بار دیگر گوشت را پهن کنید و آرد سوخاری را روی گوشت پهن شده بریزید ، مقدار آرد سوخاری بسته به نوع آرد متفاوت میباشد.
برای بدست اوردن مقدار دقیق ارد سوخاری باید پس از پاشیدن مقداری ارد گوشت را چند دقیقه ورز دهید ، اگر پس از این مدت مشاهده کردید که گوشت بافت نرم و ابدار و در عین حال خوبی دارد پس ارد شما کافی بوده است ، اگر گوشت کمی شل و بد فرم بود میتوانید مقداری دیگر آرد سوخاری به ان اضافه کنید اما مراقب باشید که زیاد آرد نریزید تا گوشت پس از پخت خشک نشود.
گوشت اماده شده را به قسمت های دلخواه تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل یک دایره  ای در اورید ، دایره های اماده همبرگر را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار داده و بعد از یک ساعت قرار دادن در یخچال آن را با #روغن #کنجد سرخ نمایید.

جهت تماشای فیلم این آشپزی به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید :

https://www.instagram.com/p/12ktNwSXpW/?utm_source=ig_web_copy_link